08 Marzec 2021 16:08
Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Download
· FAQ
· Linki
· Stara strona MAX6
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Porównianie funkcjonalności popularnych mierników i analizatorów.
Sprzęt

Na rynku krótkofalarskim dostępnych jest wiele mierników i analizatorów antenowych. Obecni i przyszli użytkownicy nie zawsze mają mozliwość porównania ich walorów użytkowych oraz funkcjonalności mierników konkurencyjnych. Dlatego też zamieszczamy zestawienie najbardziej potrzebnych funkcji poszczególnych przyrządów. Klik na obrazek - zestawienie w formacie PDF.

 

 

 

MAX6 - team

 

Komentarze
#1 | SP3HHO dnia 26 październik 2009 18:21
Pozwolę sobie polemizować z punktem widzenia "MAX6 - team-u", gdyż moim zdaniem same w sobie (czyli bez dodatkowych sond i innych nazwijmy "ustrojstw" pomiarowych) dwa urządzenia, tj.: NWT7 oraz NWT500 w ogóle nie powinny się znaleźć w tym porównaniu, bo chociaż są one wielce przydatne w praktyce radioamatorskiej i nie tylko, to tak na dobrą sprawę są to tylko generatory z możliwością pomiaru mocy, to co ponadto, to trzeba już przynajmniej podłączenia komputera lub przystawki z LCD i dodatkowych, wspomnianych uprzednio akcesoriów, co zdecydowanie ogranicza ich przydatność w terenie, jeśli nie uniemożliwia. Z tego tez powodu nazywanie "gołych" NWT7 i NWT500 analizatorami jest zdecydowanie na wyrost.
Dalej, patrząc na dostępność dla przeciętnego zjadacza chleba (finansową), to choć prawie tak samo funkcjonalne jak MAX-y 4 i 6 wyroby naszych wschodnich sąsiadów, AA200 i 500 niestety kosztują swoje, patrząc w net trzeba by mieć przynajmniej 2500 zł, a za te pieniądze to mamy i M6 i M4 razem i to na dodatek gotowe, nie mówiąc, że można mieć taniej (złożyć samemu).
Z powodu ceny i tego, że nie jest to de fakto analizator, choć na pewno dobry i sprawny w działaniu miernik, nie dałbym tak wysokiej oceny punktowej dla MFJ-ta 269. Miernik VK5SJT pomimo mniejszych nieco możliwości od MFJ-ta i braku zakresu 2m i 70cm ma jedną zasadniczą zaletę, jest "wykonywalny" w warunkach amatorskich i za nieduże pieniądze, choć np. złożenie M4 nie jest aż tak znacząco droższe.
Patrząc z perspektywy powyższego, to jesteśmy "skazani (hi, hi)" na dwie konstrukcje MAX4 i MAX6, jako że najbardziej funkcjonalne, mające najniższy! współczynik koszt/możliwości, możliwe do wykonania samodzielnie i w przypadku MAX-6 stale rozwijane, szczególnie od stony oprogramowania, a co za tym idzie większej jeszcze funkcjonalności.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Powered by SP8NTHConcept by SP3SWJ